ua en pl 

+38(032)294-94-40

(067) 674-04-23, (067) 672-01-21

Єгіпет ::: Про країну

Єгипет - держава на північному сході Африки та Синайського півострова в Азії (близько 6% території). Єгипту належать також кілька невеликих островів у Суецькій затоці та Червоному морі. На півночі країна омивається Середземним морем, на сході - Червоним морем. На заході межує з Лівією, на півдні - з Суданом, на північному сході - з Ізраїлем. З лютого 1958 року по вересень 1961 року входив до складу Об'єднаної Арабської Республіки (федерації з Сирією). Після виходу Сирії з федерації упродовж 10 років зберігав колишню назву.

Офіційна назва - Арабська Республіка Єгипет (АРЄ) - Jumhuriyah Misr al Arabiyah). Єгипет - республіка.

Географічне положення - розташована на північному сході Африки і частково Азії (Синайський півострів).

Адміністративний поділ - 26 губернаторств (мухафаз), губернаторства діляться на округи (маркази), округи - на райони (нахії).

Територія - 1001,4 тис. кв. км.

Населення - 67,9 млн. осіб (станом на 2002 рік).

Державна релігія - іслам.

Столиця - Каїр (Cairo). Населення столиці з передмістями (станом на початок 2002 року) становить понад 16 млн. жителів.

Найбільші міста країни - Олександрія, Порт-Саїд, Луксор, Ель-Файюм, Асуан.

Офіційна мова - арабська.

Національне свято - День революції - 23 липня (1952).

Державний прапор. Державний гербДержавний прапор Єгипту складається з трьох рівних горизонтальних смуг: червоної (зверху), білої і чорної. У центрі білої смуги зображена національна емблема (щит, на якому зображений золотий орел, який тримає сувій з назвою країни арабською мовою).

Перший національний прапор Єгипту був прийнятий відповідно до Королівського Декрету в 1923 році, коли Єгипет здобув умовну незалежність від Великобританії в 1922 році. Прапор був зеленого кольору з білим півмісяцем і трьома зірками посередині. У 1958 році президентським декретом був затверджений новий прапор для Об'єднаної Арабської Республіки, яка тоді об'єднувала Сирію і Єгипет. Новий прапор містив три кольори - червоний, білий з двома зеленими зірками посередині і чорний. У 1972 році зірки були замінені золотим яструбом. У 1984 році яструб був замінений золотим орлом. Червоний колір прапора співвідноситься з часовим відрізком до 1952 року, коли при владі перебували військові. У той час Єгипет воював проти Британського диктату. Білий символізує революцію 1952 року, яка поклала край монархії без кровопролиття. Чорний колір означає припинення правління Британії над Єгиптом.

Національний гімн: "Моя країна, моя країна".

(Англійський варіант гімну)

My homeland, my homeland, my hallowed land,
Only to you, is my due hearty love at command,
My homeland, my homeland, my hallowed land,
Only to you is my due hearty love at command,
Mother of the great ancient land,
My sacred wish and holy demand,
All should love, awe and cherish thee,
Gracious is thy Nile to humanity,
No evil hand can harm or do you wrong,
So long as your free sons are strong,
My homeland, my homeland, my hallowed land,
Only to you, is my due hearty love at command.

Грошова одиниця - єгипетський фунт = 100 піастрів.

Членство в міжнародних організаціях: СОТ, ЛАД, МБРР, МВФ, МФЧХ, ООН, ОАЄ.

Домен: .eg

Єгипетська телефонна книга важливі адреси і телефони

  • Мобільний зв'язок (при дзвінку на єгипетський мобільний тел. код міста не набирається, а замість нього набирається код мобільного зв'язку: 012 [MobiNile] чи 010 [Click]).
  • Міжнародний код Єгипту + 20.

Хургада (код міста 065).

  • Туристична поліція 446-765;
  • Поліцейське управління 446-359;
  • Госпіталь 446-740;
  • Аеропорт 442-831;

Ель-Гуна (код міста 065):

Шарм-Ель-Шейх (код міста 062):

  • Туристична поліція 600-675;
  • Поліцейське управління 660-306;
  • Швидка допомога 600-554;
  • Госпіталь 661-011;
  • Аеропорт 601-140.

Каїр (код міста 02):

Туристам на замітку

Під час молитви немусульманам не рекомендується входити в мечеть. При вході в неї взуття необхідно зняти. У жінок голова повинна бути покрита.

Джинси, що обтягують, міні-спідниці, глибокі декольте сприймаються єгиптянами як привід для залицянь. На жаль, через дуже вільне поводження деяких російських туристок у єгиптян склалося про них цілком визначене враження. Це треба враховувати при спілкуванні з місцевими чоловіками і не подавати приводу до приставання. Тим більше, що будь-яка європейська жінка стає об'єктом пильної, часто нав'язливої уваги гарячих єгипетських хлопців.

Не рекомендується їсти, пити і палити в громадських місцях у період Рамадана. Релігійні канони ісламу зобов'язують утримуватися від алкоголю. Тому пропозиція випити може бути сприйнята як образа. У всякому разі, потрібно добре знати людину, якій робиш цю пропозицію.

Якщо виникли якісь проблеми, насамперед треба звертатися до супровідного групи або гіда чи службовця готелю , а не намагатися вирішувати їх самостійно.

У конфліктних ситуаціях дуже ефективно діє фраза "I call police". За допомогою завжди можна звернутися до охоронця будь-якої установи, поліцейського чи військового на вулиці. Авторитет поліції і взагалі людей у формі в Єгипті дуже високий.

Закоханим парочкам не варто відкрито демонструвати свої почуття. Краще не вступати в прямі контакти з нав'язливими власниками верблюдів і коней, які пропонують свої послуги в місцях скупчення туристів. З цими "бізнесменами" стосунки треба з'ясовувати через перекладача. Тоді не прийдеться платити за те, щоб злізти з верблюда, у той час як сісти можна безплатно.

Збереження, купівля і продаж наркотиків караються дуже суворо: від 25 років тюремного ув'язнення до страти через повішення. Приведення вироку у виконання здійснюється негайно, незважаючи на давню російсько-єгипетську дружбу.

Загоряти і купатися краще вранці і ближче до вечора, коли сонце не таке пекуче. Чорний прапор на пляжі означає, що купатися небезпечно. Єгипет - це не та країна, де жінкам можна загоряти топлесс, тим більше оголюватися повністю.

Великі суми, ювелірні прикраси і документи треба зберігати в сейфі. Краще брати з собою дрібні монети (на чай), а більші суми намагатися не афішувати.

Обмін грошей

Щоб уникнути обману під час обміну грошей, треба здійснювати його тільки в банках та обмінних пунктах. Після обміну потрібно обов'язково перерахувати суму і звірити поточний курс із зазначеним у квитанції. Варто також перераховувати здачу навіть у престижних ресторанах і магазинах.

Фотографування і відеозйомка

Щоб зробити знімок людини, обов'язково треба запитати у неї дозволу. Це пов'язано з тим, що Коран забороняє зображувати людей.

При в'їзді в Єгипет треба задекларувати відеокамеру (фотоапарати і приналежності до них у декларації вказувати не потрібно). При цьому марка і номер камери записуються в паспорт. На виїзді митники часто не перевіряють, чи була вона задекларована. Тому деякі наші легковажні туристи, повернувшись додому говорять, що цієї формальності можна не дотримуватися. Причому єгипетські гіди нерідко радять те ж саме. Але легше витратити три хвилини на заповнення декларації, ніж порозумітися потім з принциповим митником. Незадекларована камера може бути конфіскована.

Треба бути готовим до того, що за фотографування в музеї прийдеться заплатити до $10, а за відеозйомку - близько $30. У луксорській Долині Царів відеозйомка взагалі заборонена. Камеру необхідно здати в камеру зберігання. Фотографування в гробницях платне. У кожній - окремо.

У деяких музеях, де немає камер зберігання, іноді доводиться платити тільки за внесення камери. Це може обійтися дорожче, ніж вхідний квиток.

Питна вода

В Єгипті не можна пити воду з-під крану. Навіть у готелях "5 зірок" вона може мати неприємний запах і бути жовтуватого кольору. Тому навіть чистити зуби треба водою з пляшок. Оптимальний варіант - "BARAKA". Взагалі при покупці води треба переконатися в тому, що пляшка закрита, а пробка не ушкоджена. У тому числі і коли цю пляшку подають в ресторані.

Харчування

Дуже обережно потрібно поводитися з нечищеними фруктами і сирими овочами. Адже їх миють тією ж водопровідною водою, якої рекомендується уникати.

У всякому разі, в перші дні, поки шлунок адаптується до місцевої їжі, краще обмежити себе в місцевих делікатесах і їсти більш звичну їжу, щось добре прожарене чи проварене.

Міцні спиртні напої місцевого виробництва просто небезпечні. У той же час єгипетське світле пиво "Stella" заслуговує на всілякі похвали.

У готелях гостям, як правило, пропонується "шведський стіл".

Напої за шведським столом зазвичай платні (до сніданку це не відноситься). Але чай, наприклад, може бути безплатним.

В цілому з точки зору харчування курортні міста Єгипту не можна вважати дешевими.

Єгипетська кухня

Єгипетська м'ясна кухня - це насамперед баранина і яловичина, часто дрібно порубані чи перемелені у вигляді котлет фрикадельок. Плюс овочі і місцеві спеції. Дуже популярна шаурма. Делікатес - перепели і фаршировані голуби, а також верблюжа печінка. Типовий сніданок єгиптянина - корж з бобами.

Вегетаріанські страви представлені в єгипетській кухні набагато ширше, ніж м'ясні. Насамперед, це численні закуски. Наприклад, салат з апельсинів і маслин з перцем, пюре з баклажанів з кунжутом і часником, кунжутний крем з олією.

Один з важливих елементів єгипетської кухні - приготування їжі без води у власному соку з додаванням олії. Так, наприклад, готується овочеве рагу з баклажанів з томатами і солодким перцем, яке подають у холодному вигляді. Іноді, для особливого смаку, перед тим, як поставити сковороду на вогонь, її натирають різними спеціями. Наприклад, часником.

Особливості готельного сервісу Єгипту.

Більшість готелів розташована на першій лінії і мають власні пляжі. Користування лежаками, парасольками, пляжними рушниками - безкоштовне. Як правило, готель має основний корпус (3-5 поверхів), а також одноповерхові чи двоповерхові котеджі типу бунгало.

За винятком деяких готелів 5*, у номерах немає ванни - тільки душ, зате в багатьох готелях є фени. Номери практично всіх готелів оснащені телевізором, телефоном, кондиціонером. Сейфи, як правило, знаходяться на reception, і клієнти можуть користуватися ними безкоштовно.

У більшості готелів харчування організоване за принципом шведського столу, але можливе й обслуговування по меню. Асортимент шведського столу досить різноманітний і включає страви національної і європейської кухні. Пообідати можна в ресторанах, піцеріях і snack-панах готелів. Ціна обіду - 10 - 20$. Варто брати до уваги, що мусульманські народи не вживають у їжу свинину, і її в жодному вигляді не подають на шведському столі. Курорти оточені пустелею, тому на достаток фруктів, на жаль, розраховувати не доводиться. Напої на вечері оплачуються додатково. Також приготуйтеся до того, що всі імпортні алкогольні напої коштують дуже дорого (наприклад, пиво - 6-7 $ за банку). Алкогольні напої місцевого виробництва коштують набагато дешевше. Велика частина часу проходить на території готелю. Курортні міста витягнуті тонкою лінією уздовж моря, тому відстань готелю від географічного центру практично не має значення.

Найбільш поширена категорія - 4****.

Валюта

Національна валюта - єгипетський фунт. Фунт поділяється на 100 піастрів. Місцеві гроші мають наступну вартість: банкноти єгипетських фунтів: 100, 20, 10, 5,1; банкноти піастрів: 50, 25; монети: 20,10,5. Обмін здійснюється в банківських пунктах обміну валюти. Кредитні картки приймаються в більшості великих готелів, але вони не завжди приймаються в магазинах. Американський долар обмінюють приблизно на 3,5 єгипетських фунтів.

Митний контроль

Дозволене безмитне ввезення предметів особистого користування. Заборонено ввезення аудіо- і відеотехніки, електротоварів. Ввезти ці товари можна лише після проставлення митною службою записів у паспорті, при виїзді обов'язкове пред'явлення записаних предметів. У разі порушення платиться штраф у розмірі 100 - 200% вартості предметів. При вивезенні обов'язковому митному контролю підлягають зброя, предмети старовини і мистецтва.

Таксі

При використанні таксі потрібно домовлятися про ціну на початку поїздки. Ціни можуть значно відрізнятися у різних районах країни.

Магазини

Визначених годин роботи магазинів не існує. У зимовий період магазини відчинені з 9.00 до 20.00 годин, з перервою на обід, принаймні, з 12.00 до 14.00 г. Супермаркети працюють довше. Влітку обідня перерва, як правило, з 14.00 до 16.00 години. Багато магазинів зачиняються тільки о 21.00-22.00 годині.

Банки

Банки працюють щодня, крім п'ятниці і суботи, з 8.30 до 15.30 г.

Чайові

Чайові за дрібні послуги, у межах одного фунта, прийнято давати службовцю готелю та аеропорту, який підносить багаж, відкриває двері машини. У ресторанах офіціанту залишають здачу в розмірі від одного до п'яти фунтів.

Електрика

Номінальна напруга мережі - 220 В.